Wydarzenia

Zamówienie

"Przestrzenie" - Wystawa malarstwa Jadwigi Magryś-Borowiec i Doroty Magryś

 Kraków

 Centrum Sztuki Współczesnej "Solvay"
 ul. Zakopiańska 62

  06.09.2019 - 30.09.2019

 19:15

 Ceny biletów

 0 zł

Obserwacje, wspomnienia, skojarzenia tworzą formy – przestrzenie zapisane w głowie malarza, kiedyś zawidziane później ujęte w odpowiednio zbudowaną kompozycję malarską.
Projekt „Przestrzenie” ma na celu prezentację indywidualnych przestrzeni dwóch malarek, które spotkały się podczas studiów na Uniwersytecie Rzeszowskim na Wydziale Sztuki w pracowni prof. Białogłowicza. Obserwując otaczający świat autorki zwracają uwagę na różne elementy-punkty w przestrzeni i tworzą obrazy nacechowane ich własnymi odczuciami. W obrazach Doroty Magryś często pojawia się forma bramy, okna, szczeliny, która umożliwia przejście, a pojawiające się w tej szczelinie światło wskazuje na inny, lepszy, jaśniejszy świat. Ekspresyjne malarstwo Doroty Magryś jest ciągłym zmaganiem się z materią malarską. Przestrzeń Jadwigi Magryś – Borowiec to ludzie. Niedopowiedziana forma człowieka, czasem tylko jego ślad stanowią najważniejszy punkt w przestrzeni jaką autorka zarejestrowała. Cykl „Ludzie w pamięci” mówi też o osobach, które odeszły, a pozostały w pamięci i ciągle w niej żyją. Poruszając się w obrębie tego samego zagadnienia autorki tworzą swoje własne przestrzenie, które można zobaczyć w obrazach.

Wernisaż: 6 września 2019/ piątek, godz. 19:15 (Galeria Promocyjna)

Rozwiń

Jak dokonać rezerwacji?

Miejsca są nienumerowane - konkretne miejsca zajmują Państwo dopiero po przybyciu na występ. Wystarczy wpisać liczbę miejsc i kliknąć "rezerwuj" - pojawi się formularz rezerwacji. Po wypełnieniu swoich danych, spośród dostępnych możliwości wybiera się sposób płatności jak i dostarczenia biletów. Rezerwacja zostaje utworzona po kliknięciu "Zamawiam".

Plan sali

Galeria Promocyjna, wolne miejsca: 40

Wybierz liczbę i typ biletów

normalne 0,00 zł 0,00 zł
Razem 0,00 zł